NASZE ZAJĘCIA DODATKOWE


Rozwijanie kreatywności
Rozwijanie kreatywności

 

 Zajęcia plastyczne


Dzięki zajęciom plastycznym dziecko rozwija swoją osobowość, wyobraźnię oraz zdolności manualne. To moment gdzie może wyładować swoje emocje - na papierze. Dzięki sztuce dziecko ma możliwość samodzielnego badania, odkrywania i poszukiwania otaczającej go rzeczywistości. Jest to świetna zabawa która rozwija myślenie, twórczość oraz kreatywność dziecka.

 

 

 

 

 Zajęcia teatralne


 Teatr oraz zajęcia teatralne w "Naszej Szkole" stanowią nie  tylko wspaniałą rozrywkę ale w niesamowity sposób otwierają przed dziećmi nowe możliwości. Przełamują lęki, budują poczucie własnej wartości, kształtują i pielęgnują poprawną mowę, rozwijają wyobraźnię i intelekt, dają możliwość ciągłego obcowania w różnych grupach i wyrażania siebie w różnych rolach i sytuacjach. Teatr jest świetnym polem do popisu, nie tylko dla  odważnych, ale również dla nieśmiałych dzieci, dla urodzonych mówców i upartych milczków, dla uczniów ale również dla naszych rodziców. 

Zabawy logopedyczne
Zabawy logopedyczne

 

 

Zajęcia logopedyczne

 


Na zajęciach logopedycznych gimnastykujemy buzię i język, ćwiczymy prawidłowe oddychanie, rozwijamy percepcję wzrokową i słuchową, udoskonalamy rozumienie dłuższych wypowiedzi, wzbogacamy słownik dziecka, doskonalimy słuch fonemowy oraz usprawniamy sprawności manualne - a wszystko to poprzez różne ciekawe ćwiczenia i zabawy.

 

 

Ćwiczymy czytanie
Ćwiczymy czytanie

Zajęcia wyrównawcze z czytania 


Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci, które mają trudności w opanowaniu umiejętności czytelniczych. Głównym celem zajęć jest wyrównianie oraz opanowanie podstawowych umiejętności w czytaniu. Wiodącym celem ćwiczeń jest nauka czytania metodą analityczno-syntetyczno-sylabową. Ćwiczenia w tworzeniu sylab, a później z sylab wyrazów, mają pomóc w łącznym czytaniu sylab bez głoskowania, poprzez automatyzację procesu syntezy. Na zajęciach tych dziecko ćwiczy tempo czytania, uczy się czytania cichego oraz głosnego a także czytania ze zrozumieniem.

 

 

 

 

 

 

Granie i śpiewanie
Granie i śpiewanie

Zajęcia chóralne 


Zajęcia grupowe z chóru kształtują nie tylko emisję głosu, ale również słuch w kierunku harmonii i współbrzmienia własnego głosu z innymi i dopasowania go w całość z pozostałymi głosami. Zajęcia te, zwracają szczególną uwagę na potencjał twórczy dziecka.  Głównym zadaniem jest odkrycie i rozbudzenie ukrytych możliwości i talentów oraz ich rozwijanie poprzez śpiew chóralnych, zabawy muzyczne, słuchanie nagrań wszystkich rodzajów chórów na światowym poziomie oraz uczestniczeniu w improwizacjach muzycznych. Śpiew w chórze rozwija zarówno indywidualizm, jak i współpracę z innymi.